fbpx

Je fascinujúce sledovať úspešných ľudí. Ide im všetko od ruky. Sú sebavedomí, dokážu tvoriť nádherné produkty či obsah, oslovovať zaujímavé publiká a vytvárať si fanúšikov. Lenže, čo je to úspech?

Prečítal som si ďalšiu knihu a myslel som na vás Zooza Lídri. Odložím si tu pár myšlienok, ktoré mi chodili po rozume.

Kniha sa vola „Klub ranostajov od Robina Sharmu“. Je to zaujímavá kniha kľúčovými myšlienkami viac ako spracovaním, ale to je len môj názor.

Je to o zmene návykov pre získanie úspechu. V podstate ide o zhrnutie viacerých poznatkov a správaní úspešných ľudí. Hlavnou myšlienkou je nájsť si čas na svoj osobný rozvoj a rozvoj svojich úvah. To je práve hodina od 05:00 do 06:00.

Dôležitý je čas strávený sám so sebou keď všetci ostatní ešte spia.

Testujem, dám vedieť 🙂

Ale poďme k téme.

Čo je to úspech?

Každý rád vidí tú finálnu formu. Fanúšikov, funkčný biznis, peniaze, úsmev a sebavedomie. Je to také jednoduché, lebo im niekto pomohol, lebo ich dna, lebo mali šťastie…. To sú klasické reakcie, nie?

Ale, čo je za tým. Robin Sharma to vykresľuje trochu zo široka, ale vidím to aj ja na vás, Zooza Lídri.

Je to najmä nekomfort, pokora a oddych.

Kľúčový rozdiel úspechu

Rozdiel medzi bežnými ľuďmi a úspešnými Zooza Lídrami je najmä dobrovoľné sa vystavovanie nekomfortným situáciám. Veď kto by mal chuť, čas a silu popri inej práci či materskej či deťoch vymýšľať nový projekt, tábory, metodiku cvičení, odučiť cvičenia, riešiť situácie s rodičmi, nespokojnými dodávateľmi, riadiť prevádzku či dohadovať nové spolupráce a people management?

Lenže bez tej „nadpráce“ to nejde.

Bez nekomfortu to nejde.

Ako ho zvládať s nonšalantnosťou, rutinérsky a najmä s primeranou rezistenciou? Ste vy Zooza Lídri také bezemočné monštrá? Vy snaď ani nie ste z tohto sveta!

Alebo je za tým len tréning?

Zdá sa, že áno. Je to najmä vaša odvaha ísť do niečoho, čo ostatní nie sú ochotní. Veď je to nepríjemné a stresujúce. Áno, veľmi, ale bez toho úspech nepríde.

Úspech nepríde čakaním na /:hocičo si doplňte:/, ale aktívnou prácou.

Dá sa to naučiť?

Zdá sa, že áno. Telo potrebuje pravidelnú dávku stresu, aby si zvyklo na stresujúce situácie. Potom vás nič neprekvapí.

Čo môžete považovať za tréning?

V podstate hocičo, čo je pre vás nepríjemné, ale vás nezabije 🙂

  • Kúpanie či sprchovanie sa v studenej vode
  • Skoré ranné vstávanie
  • Dobrovoľná účasť na prezentáciách
  • Pravidelné tréningy a cvičenia
  • Absolvovanie kurzov

Lebo v tom, čo je vám nepríjemné je priestor pre váš osobný rast.

Získate tak zmenu paradigmy, že studená voda je len voda, že nedostatočný čas je len váš čas, že boľavé a nepríjemné cvičenie je len cvičenie, bezmocnosť je len rozhodnutie, že zahanbujúce verejné vystupovanie je len vo vašej hlave a nikto iný to nerieši.

Recept na dokonalosť

Mnohí kvázi mocní a úspešní ľudia stroskotajú na tom, že uveria vo vlastnú dokonalosť, moc a pravdu.

Skutoční lídri vedia, že neexistujú nič dokonalé, len snaha o dokonalosť. Preto neustála pozornosť a pokora pred všetkým, čo prichádza dáva skutočný priestor pre dokonalosť.

Nič vás neprekvapí a neustále budete mať šancu zlepšovať seba či svoj produkt. Veď spätná väzba je vzácny dar a príležitosť pre vás. Poďakujte sa za ňu.

Oddych nie je strata času

Och, uf, mnooo, toto je môj problém. Dôležité je si užívať život, keď si dáme voľno. A dávajme si ho pravidelne. Je dôležité si neužívať nič iné, len ten čas, priestor a ľudí v čase oddychu. Práve v časoch absolútneho pokoja sa dá načerpať nová inšpirácia.

Páči sa mi formulácia, že všetok čas je požičaný.

Preto nie je dôvod ho strácať pre nezmyselné aktivity, neinšpiratívnych ľudí či vyčerpávajúce miesta a zbytočné myšlienky.

Ok, takže tešme sa z toho, čo máme a čo robíme 🙂 a zlepšujme sa. Drží palec Zooza Lídri.

Definícia úspechu

Je ťažké definovať úspech, každý sám pre seba vie, čo to znamená. Môžu to byť peniaze alebo čas strávený pre niekoho iného. Môže to byť drahé auto alebo nekončený úsmev. Môže to byť dom alebo večera s priateľmi. Určite to nie je hnev, zlosť, strach a zatrpknutosť. Zbytok si musí povedať každý sám. Príležitostí je na mraky.


Mohlo by sa vám páčiť: