fbpx

Tento článok plný citátov píšem v čase, keď na Slovensku sa život spomalil kvôli koronavírusu. Ľudia sú v podstate v karanténe a nemôžu sa (nemali by sa) stretávať.

Obdivujem ľudí, ktorí sa správajú podľa toho, čo je pre nich správne a v zapeklitých situáciách si volia niekedy aj nevýhodné rozhodnutia.

Je dôležitejšie urobiť správnu vec ako robiť veci správne.

Peter F. Drucker

Som hrdý, že Zooza Leadri si vybrali správnu vec, hoci je to pre nich naozaj skúška. Či už z pohľadu náročnosti manažmentu zákazníkov, zamestnancov alebo peňazí.

Uvažoval som nad tým, ako sa zachovať.

Uvedomil som si, že nemôže byť náhoda, že mám práve rozčítanú knihu „Prekážka je cesta“.

Spomínajú sa tam rôzne situácie, kedy úspešní ľudia, práve v časoch, ktoré všetci považovali za tragédiu vyšli ako víťazi.

Povzbudil ma najmä citát Marca Aurelia:

„Hocičo môže moju činnosť prekaziť, ale nemôže sa stať prekážkou môjho chcenia… Lebo rozum vie obrátiť a premeniť každú prekážku svojej činnosti v prospech svojho úmyslu, takže to, čo malo prekaziť ten alebo onen čin, pomáha ho uskutočniť, a čo mu malo tú alebo inú cestu zatarasiť, samo mu cestu otvára.“

Marcus Aurelius

A Ryan Holiday išiel ešte ďalej, keď píše, že nestačí len využiť prekážky vo svoj prospech, ale prísť na to, ako v takejto situácii napredovať.

Môžete tento čas využiť na hocičo, prípravu novej metodiky, či spustenia online kurzu alebo na veci, ktoré museli kvôli každodenným starostiam čakať na druhej koľaji.

Pridám ešte jeden citát a to už bude všetko

„Najúspešnejší nie sú tí, ktorí čakajú na svoju šancu, ale tí, ktorí si ju vytvoria. Hľadajte ju, pevne sa jej chopte a spravte z nej svoju služobníčku.“

E. H. Chapin

Mohlo by sa vám páčiť: