fbpx

Podpora

Ako dať klientovi zľavu?

08. 11. 2022

V rámci aplikácie môžete dávať Vašim klientom zľavy z kurzov. Tieto zľavy sa dajú nastaviť pri vytváraní kurzu plošne pre všetkých, alebo aj následne pre už vytvorené registrácie. Postup ako zadať zľavu pri vytváraní kurzu nájdete TU

Ako dať zľavu už registrovanému zákazníkovi?

Vytvoreným registráciám môžete zadať zľavu hneď troma spôsobmi. Je už len na Vás, ktorý z nich najviac spĺňa Vaše potreby.

Kredity

Pri každej registrácii môžete zadať zľavu alebo termín zadarmo cez tzv. Kredity. Pri tomto druhu zľavy je potrebné si uvedomiť, že zadaná zľava sa bude vzťahovať až na klientovu ďalšiu registráciu, nie na súčasnú.

Pre zadanie kreditu postupujte podľa návodu Ako pracovať s kreditmi?

Zmena platby

Tento druh zľavy viete použiť, ak chcete aby sa zľava vzťahovala na súčasnú registráciu klienta.
Viac informácii o tom ako pracovať s platbami klienta nájdete TU https://podpora.zooza.sk/podpora/platby-a-fakturacia/dlzna-suma-registracie/

Pre toto nastavenie postupujte, prosím, nasledovne:

 • V záložke Registrácie vyhľadajte registráciu, na ktorej chcete spraviť zľavu.
 • V časti Platby kliknite na tlačidlo Zobraziť platby
 • Kliknite na tlačidlo Upraviť v časti zľava zadajte konečnú hodnotu zľavy, teda takú akú chcete, aby bola udelená, nie rozdiel zo súčasnej platby

Typ platby

Ďalším spôsobom ako uplatniť zľavu na už existujúcej registrácii je cez typy platieb. Teda vytvorením nového typu platby, ako je napr. zľava jednorazová alebo mesačná, a následne ju nastavíte na registrácii.
Poznámka: Tento postup môžete aplikovať len pre kurzy, ktoré majú typ registrácie Priebehový – na obdobie. Pre toto nastavenie postupujte, prosím, nasledovne:

 • Vytvorte si nový typ platby (ak už nie je vytvorený) podľa Vašich potrieb. Postup pre vytvorenie platobných šablón nájdete TU
 • Vami vytvorený typ platby vložte do Kurzu a Skupiny, kde sa registrácia nachádza. Túto úpravu spravíte cez vlastnosti kurzu a vlastnosti skupiny v časti Frekvencia platby kliknutím na Aktívne.
 • Následne vyberte registráciu, na ktorej chcete spraviť úpravu.
 • V časti Platby kliknite na tlačidlo Zobraziť platby
 • V časti Splátkový kalendár kliknite na tlačidlo Vytvoriť (v prípade ak na registrácii nie nastavený žiadny splátkový kalendár) alebo Zmeniť (v prípade ak na registrácii už bol nastavený splátkový kalendár).
 • Následne kliknite na tlačidlo Vybrať pri šablóne, ktorú chcete uplatniť a potom na tlačidlo Pokračovať
 • Vyberte na aký dlh sa má zľava uplatniť, dátum uplatnenia a následne kliknite na tlačidlo Pokračovať
 • V ďalšom kroku skontrolujte vaše nastavenia a kliknite na tlačidlo Pokračovať. Ak chcete splátkový kalendár uplatniť na danú registráciu, potvrďte svoj výber kliknutím na tlačidlo Dokončiť.