Ako neustále rásť

Na Slovensku a vôbec vo svete sú ľudia ovládaní pomocou strachu. Alebo aspoň väčšina z nás.

Dôvod bude súvisieť s potrebou prežitia a zachovania sa. Asi preto vždy sledujeme potenciálne hrozby v okolí.

Je ťažké sa odovzdať a dôverovať.

Prečo píšem o strachu?

Lebo je normálne ho mať, ale keď s nim nedokážeme pracovať je to častokrát aj dôvod prečo naše plány či projekty zlyhajú.

Ako rásť duševne, ale aj v profesii

Čítajúc mnoho rozvojových a marketingových kníh zisťujem jedno spoločné tajomstvo profesného, ale aj osobného úspechu.

Zdieľať

Nie je to odkaz na sociálnu sieť, je to spôsob seba vyučovania tým, že vyučujete iných. Aké to má výhody?

Upratávanie myšlienok

Sami si ujasňujete štruktúru a to, čo je podstatné v oblasti, ktorú robíte. Nie je jednoduché urobiť zrozumiteľné školenie či workshop alebo len krátko vysvetliť, čo robíte. V hlave nám víri príliš veľa skúsenosti, myšlienok a postupov. Ale vysvetliť svoj projekt tak, aby to pochopil aj 11 ročný človek chce zručnosť. Inak ako tréningom ju nezískate.


Vyslovovať myšlienky nahlas má ešte jednu výhodu. Budete počuť, čo hovoríte a čo si myslíte. Už len to samotné vám môže ujasniť, čo je dôležité a čo nie.

Získavate nový pohľad

Už ste v tom ponorený dlho. Keď niekomu budete prezentovať vaše myšlienky a budete otvorený iným názorom, môžete získať cenný feedback. Môže to byť maličkosť čí kľúčové zistenie. V takýchto situáciách môže zafungovať hanba či pyšnosť. Ale prílišné ochranárske vystupovanie nás môže obrať o zaujímavé postrehy. Nie je jednoduché počúvať o svojich nedokonalostiach, ale ako inak rásť?

Šírite svoje myšlienky

Tým, že si vytvoríte platformu workshopu, prednášky alebo aj školenia. Už len tento samotný fakt je spôsob ako šíriť informáciu o sebe či svojom projekte. Čím budú vaše myšlienky sformulované naozaj pútavo a jednoducho, tým jednoduchšie sa budú šíriť.

Vytvárate si fanúšikov a potenciálnych nástupcov

A ak sú vaše myšlienky veľkolepé a jedinečné, hodné nasledovania. Získavať budete fanúšikov. Tých si vážte, medzi nimi môže byť váš nástupca vo vašom projekte alebo partner. Nebojte sa obklopovať šikovnými ľuďmi.

Riziká? Žiadne

Transparentnosť je čím ďalej, tým podstatnejšou časťou úspešných firiem či projektov. Práveže v momente, keď sa začne „mlžiť“, začína rozklad.

Sebavedomé prezrádzanie stratégie a taktiky vám dáva silu. Nikto to nevie napodobniť, lebo je to osobité len vám. Naopak, tým, že budete o svojom projekte prezrádzať hocičo, vždy budete o krok vpredu, lebo už len počas vašej prezentácie vám pôjde v hlave „film“ o ďalšom rozvoji.

Unikátnosť sa nedá okopírovať. Možno sa dá niekto dočasne presvedčiť cenou, či lepšími priestormi, ale autenticita je odhalená hneď.

Preto je potrebné sa odovzdať a dôverovať sebe a svojim krokom.

Nie je s kým sa porovnávať, len sám so sebou.


Sledujte príbeh skutočných leadrov

Budeme zverejňovať informácie o ľuďoch, ktorí vytvárajú cvičenia a programy pre deti. Ale aj o tom ako sa takým lídrom stať. Prihláste sa na odoberanie pravidelného newslettera zadarmo a nič zo Zooza informácii a blogov vám neunikne.